Vítejte na stránkách věnovaných umění Zhong Yuan Qigong

Jste tu správně, protože každý se chce cítit skvěle, 

být zdravý a mít spoustu energie.

A k tomu také slouží cvičení ZY Qigong. 

Tedy cvičení... ty nejlepší cviky fungují i zcela bez pohybu. 

Nevěříte? Vyzkoušejte;-). Nejlepší je začít kurzem I. stupně.

Účastníci kurzů mi po absovování kurzů píší, že jim cvičení pomohlo odstranit únavu, nebýt často nemocní, zbavit se bolestí zad, normalizovat krevní tlak, zlepšit krevní obraz, zbavit se arytmie... a mnoho dalšího, viz reference.  

Je však třeba pamatovat na to, že cvičení a výuka qigongu nenahrazuje lékařskou péči a není poskytováním zdravotní péče. Celostní pohled a přístup Zhong Yuan Qigong vycházející z tisícileté historie zkoumání těla, energie a mysli však může být cenným pomocníkem na cestě k získání harmonie těla i duše. 

Časté otázky

 • Co je qigong?

  Qigong je obecně tradiční čínské umění práce s energií... a také s tělem a myslí. Je považováno i za součást tradiční čínské medicíny, existuje však mnoho podob a škol různého zaměření. S pomocí qigongu lze zlepšit zdraví a kvalitu života a porozumět sám sobě i okolnímu světu. Praktikování nám může dát odpovědi na mnoho otázek s nimiž se v životě nevyhnutelně setkáváme. Proto také říkáme, že ZY Qigong je "jednoduchá věda o životě".

 • Je těžké se qigong naučit?

  Cvičení ZY Qigong je fyzicky nenáročné a cviky lze snadno pochopit a zapamatovat si je. Pouze je třeba věnovat se správným způsobem jejich provádění. Podstatné tedy je vědět co a jak správně cvičit, což se dozvíta na kurzu a pak to praktikovat. Pak se výsledky určitě dostaví.

   

 • Kde se dá qigong naučit?

  Dnes již není nezbytné jezdit do Číny, protože i v Evropě jsou kvalifikovaní učitelé qigongu a možnosti učit se. ZY Qigong je ideální začít cvičit na kurzu I. stupně vedeném lektorem s oprávněním od prof. Xu Mingtang.

Aktuality

 • 16.01.2022 14:33

  Nová videa...

  Zde je zveřejněno několik videí, ve kterých jsou sdělovány zkušenosti s praktikováním ZY Qigong... Budu rád, když Vás budou inspirovat k tomu, abyste také začali praktikovat a mohli tak zlepšit své zdraví a změnit svůj život...

 • 16.05.2021 19:53

  Nové stránky již v provozu

  Rád bych Vás poznal na moje nové stránky s více možnostmi a funkcemi, které budu postupně rozšiřovat a ladit. Najdete je na adrese: www.energyforlife.cz 

 • 06.02.2021 14:39

  Otázky týkající se qigongu a energie - nové video na youtube

  Právě jsem zveřejnil na youtube video, které může odpovědět na některé vaše otázky o qigongu a energii. Na vido můžete přejíz ZDE.

Zasílání informací

Přihlaste se k odběru novinek a informací o chystaných akcích:

Rozhovor pro internetové vysílání Cesty k sobě

© 2014 Všechna práva vyhrazena.