Přehled akcí a aktivit

Během let vlastního cvičení qigongu a za roky, co ZY Qigong vyučuji, jsem se přesvědčil o velké účinnosti tohoto systému. Rád bych jej proto představil co největšímu množství lidí, aby z něj také mohli mít užitek. Současně mi záleží na tom, aby absolventi kurzů pokračovali ve cvičení a dále se rozvíjeli. Moje aktivity v oblasti Qigongu jsou proto nyní poměrně různorodé. Níže uvádím jejich všeobecný přehled, konkrétní plánované akce jsou vždy uvedeny v Kalendáři akcí.

Kurzy ZY Qigong

Skutečně nejlepší možností, jak se seznámit s qigongem, je navštívit víkendový kurz. Přehled kurzů je vždy uveřejněn v Kalendáři akcí. V případě, že vás ZY Qigong zaujal a rádi byste se jej naučili, je zde možnost uspořádání kurzu i ve vašem městě. V případě zájmu mě určitě neváhejte kontaktovat na emailu zy-qigong@email.cz a domluvíme podrobnosti. Uspořádání kurzu ve vašem městě má mimo jiné tu výhodu, že se po kurzu budete moci dál scházet a cvičit s novými přáteli z vašeho okolí. 

Cvičení pro absolventy kurzů ("maratóny")

Tyto akce bývají jednodenní nebo dvoudenní a všichni, kdo již někdy byli na kurzu ZY Qigong, se jich mohou zúčastnit. Společně tedy cvičí různě pokročilí qigongisté, přičemž cviky a intenzita a délka cvičení je volena s ohledem na možnosti a potřeby účastníků. Některé akce tohoto druhu jsou i tematicky zaměřené. Tyto akce jsou vynikající možností, jak si zopakovat cviky z kurzů I. - III. stupně a jsou také možností, jak se naučit něco nového. V ZY Qigong totiž existuje celá řada doplňujcích cviků, nebo různých variant cviků, které se na kurzech pravidelně nevyučují. Na těchto tzv. "maratónech" se mluví méně než na kurzu a více se cvičí. Protože při větším počtu cvičících je mnohem více energie a cvičení jde lépe, často výsledky cvičení dostaví právě zde. Na akcích pro absolventy je také prostor pro otázky a odpovědi a v neposlední řadě bývají takové akce příjemným setkáním stejně naladěných přátel. I tyto akce najdete v Kalendáři akcí.

Zdravotní cvičení

Od roku 2014 spolupracuji s pražskou klinikou tradiční čínské medicíny Inspirita. Aktuálně probíhá skupinové cvičení qigongu zaměřené na zdravotní aspekty každé úterý od 17:30 do 19:00 hodIndividuální konzultace a výuka qigongu na Inspiritě je možná každé úterý a středu. Je třeba se objednat na recepci Inspirity nebo na emailu info@inspirita.cz. Cvičení qigong (čchi-kung) vychází z podobných principů jako tradiční čínská medicína a bývá proto považováno za její součást. Každá z pěti dovedností tradiční čínské medicíny má oblasti, v nichž vyniká. Qigong je vynikajícím způsobem, jak doplnit energii qi (čchi) a zlepšit proudění energie qi a krve v organizmu. Cvičení může výrazně podpořit činnost a funkci orgánů a nastolit rovnováhu principů yin a yang. Dle vědeckých studií qigong zlepšuje také kvalitu spánku, výrazně zlepšuje krevní obraz i při probíhající léčbě chemoterapií a odstraňuje únavu. Existují dokonce dlouho utajované cviky, které dokáží doplnit esenci jing (ting) a tím omladit organizmus a prodloužit délku života. V neposlední řadě je cvičení qigongu velmi vhodné pro zvládání stresu a napětí. Cvičení na Inspiritě je koncipováno jako výuka vybraných cviků, které jsou současně velmi účinné i rychle a snadno zapamatovatelné. Základní výběr cviků je doplňován o cviky nejlépe vyhovující individuálním potřebám klientů. Cviky se každý naučí během výuky na Inspiritě a poté již může cvičit doma samostatně. Cvičení není fyzicky náročné a lze jej přizpůsobit i hendikepovaným. Cvičit lze v jakémkoli pohodlnějším oblečení, které neškrtí a nebrání volnějšímu pohybu a v obuvi bez vysokých podpadků. Kombinací s dalšími obory tradiční čínské medicíny, jako je akupunktura či byliny, lze účinky cvičení výrazně posílit a platí to i naopak - cvičení qigongu zvyšuje účinnost akupunktury.

Individuální výuka a konzultace

Individuální výuku a konzultace mohu doporučit zejména v případě, kdy je třeba se zaměřit na zdravotní aspekty qigongu, nebo hlubší témata. Lze například vybrat konkrétní cviky "na míru". V případě zájmu mě můžete kontaktovat na emailu zy-qigong@email.cz.

Firemní cvičení

Qigong je velmi účinný při zvládání stresu a únavy. Může proto být velmi dobře využit ve firemní kultuře vyznačující se péčí o zdravé, spokojené a výkonné zaměstnance. Lze proto domluvit výuku vhodnou pro vedení společnosti nebo její zaměstnance. Můžete mě kontaktovat na emailu zy-qigong@email.cz.

Výpravy za poznáním

Protože mě vždy fascinovala východní kultura a chtěl jsem na vlastní oči vidět kolébku qigongu, navštívil jsem zatím sedmkrát Čínu, kterou jsem si zamiloval. Vždy mě něčím překvapila. Rozhodl jsem se proto zprostředkovat návštěvu této zajímavé země i přátelům z řad mých kurzantů a dalším zájemcům. Dvakrát jsem také navštívil Ladak v severní Indii, který je právem nazýván Malý Tibet a ve spolupráci s CK iWalker jsem tam uspořádal malou poznávací výpravu spojenou s meditací a cvičením. I v budoucnu plánuji pořádat zajímavé cesty (nejen) do Asie, spojené s poznáváním odlišných kultur, relaxací, trochou meditace a samozřejmě i s cvičením qigongu. Možná vás také inspiruje východní kultura a na příští cestě se potkáme.

Přednášky

Některé moje přednášky jsou spojené s promítáním fotografií a videí z Číny a Malého Tibetu a povídáním o zajímavostech těchto zemí. Jelikož přednáška často bývá prvním seznámením se s qigongem, obvykle se snažím účastníkům přiblížit "co je to qigong", "co je to energie" a k čemu se nám mohou hodit a povídání doplňuji i o ukázky cvičení. Přednášku lze spojit s navazujícím kurzem. V případě zájmu o uspořádání přednášky o qigongu, ukázek cvičení, případně i o promítání fotografií, mě můžete kontaktovat na emailu zy-qigong@email.cz.

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Chvatěrubská 350
Praha 8
181 00

+420 728 694 999

© 2014 Všechna práva vyhrazena.