Petr Kochlík (*1973)

 • profesionální učitel qigongu
 • praktikuje qigong od roku 1995
 • škole Zhong Yuan Qigong (Čung-jüan čchi-kung) se věnuje od roku 2002
 • autor překladu knihy Čung-jüan čchi-kung, první etapa vzestupu: uvolnění.
 • od roku 2007 je osobním žákem prof. Xu Mingtang, hlavního představitele školy
 • je oprávněn vyučovat ZY Qigong od roku 2007, vyučuje I.-III. stupeň, (IV. a V. vyučuje pouze prof. Xu Mingtang)
 • od Mistra Xu Mingtang má oprávnění vést retreaty ZY Qigong (vícedenní intenzivní praxi qigongu)
 • je absolventem Beijing Medical Research Kundawell Institute - výuka Image Medicine (ročník 2016/2017)
 • je předsedou spolku Zhong Yuan Qigong Česká republika od roku 2012
 • spolupracuje s klinikou tradiční čínské medicíny Inspirita
 • absolvoval několik studijních pobytů v Číně (Shaolin, Peking) a retreaty a kurzy s prof. Xu Mingtang na Slovensku, Ukrajině, v Lotyšsku, Maďarsku, Kazachstánu a Rusku.
 • při výuce využívá techniky "Knowledge transplantation" pro co nejefektivnější předání energie a informací studentům.

*** 

K qigongu jsem se dostal řízením osudu a především kvůli zdravotním problémům, které se u mě nečekaně objevily ze dne na den. Bylo mi jedenadvacet let a lékaři mi oznámili, že moje srdce pracuje jen asi ze čtyřiceti procent a že není žádná naděje na vyléčení. To byl šok. Byl jsem zcela neschopen chodit do práce a normálně žít. Čekal mě invalidní důchod. S tím jsem se však nechtěl smířit. Po předchozí zkušenosti s judem a aikidó, na jehož trénink jsem po onemocnění mohl zcela zapomenout, jsem se po nějaké době zkusil přihlásit aspoň na tai ii quan (tchaj ti čchuan). O tai ji quan, známém u nás spíš jako "tajči", jsem tenkrát ještě neměl příliš valné mínění, protože jsem ho mylně považoval za pouhé "zdravotní cvičení pro důchodce". Ale právě pro jeho zdánlivou nenáročnost a zdravotní aspekt mě tehdy začalo lákat. Namísto avizovaného tai ji quan nás ale můj první učitel první rok učil "pouze" qigong. Jednalo se o velmi jednoduché pohyby, nehybné cvičení v sedě i ve stoje, tedy o něco, co vlastně ani cvičení, jak ho známe na západě, moc nepřipomínalo. Díky každodennímu provádění těchto jednoduchých cviků qigongu se mi však podařilo změnit pesimistické předpovědi lékařů a po výrazném zlepšení mého zdraví lékaři konstatovali, že se museli zmýlit v diagnóze, protože jinak "není možné, aby se moje zdraví tak zlepšilo". A tak jsem pokračoval ve cvičení qigongu a cítil se stále lépe. Na cvičení tai ji quan také došlo a kromě qigongu jsem se přibližně deset let současně věnoval i tai ji quan - nejprve stylu Yang, později nějaký čas také Qi Xing Tai Ji, Tai Ji Jian a Ba Xian Jian u Mistra Zhai Hong Yin (Čaj Chung Jin). Postupně mi ale začalo být jasné, že nelze sedět v sedlech dvou koní a věnovat se stejně důkladně oběma směrům - tai ji quan i qigongu. Bez velkého přemýšlení jsem se tedy rozhodl maximálně soustředit na qigong a věnovat veškeré úsilí jemu.

Dnes chápu qigong mnohem šířeji, než jenom jako zdravotní cvičení. Zjistil jsem totiž, že ZY Qigong toho nabízí hodně i pro lidi zdravé. Dá se dokonce říci, že dobré zdraví je pouze jednou z mnoha věcí, které je možné praktikováním ZY Qigong získat, pouze prvním krokem. Rád se s Vámi podělím o všechny své zkušenosti na některém z kurzů.

Kvalifikace:

Jsem oprávněn k výuce I. - III. stupně Zhong Yuan Qigong. V roce 2016/2017 jsem absolvoval měsíční studijní pobyt v Beijing Medical Research Kundawell Institute, kde jsem studoval především Image Medicine, metodu diagnostiky a léčení pocházející od starodávného lékaře Bian Que, kterou v dnešní době rozvíjí prof. Xu Mingtang v souladu s poznatky moderní vědy.

Absolvoval jsem několikatýdení retreaty vedené hlavním představitelem školy ZY Qigong, prof. Xu Mingtang v Shaolinu (Henan, Čína), retreaty Mistra na Slovensku, na Ukrajině, jakož i retreat pro osobní žáky v Lotyšsku a dále pak retreaty vedené (T. I. Martynovou, E. Tertychniym).

Od roku 1995 jsem absolvoval velké množství kurzů qigongu i kurzů podobného zaměření, jako např. tai ji quan, korejská akupunktura SU JOK, reflexní terapie, REIKI, EFT a podobně.

V únoru 2009 jsem získal na pražské klinice tradiční čínské medicíny (TCM INSTITUT, o.s.) "Osvědčení o rekvalifikaci č. 2009/015 pro pracovní činnost Masér pro rekondiční masáž se specializací pro tradiční čínskou masáž TUI NA (tchuej na) s působností mimo oblast zdravotnictví".

V roce 2007 jsem ukončil bakalářské studium na Právnické fakultě MÚ v Brně.

Kontakt:

Zájemci o kurz ZY Qigong mě mohou kontaktovat na adrese zy-qigong@email.cz. Na stejné adrese mě můžete kontaktovat s žádostí o informace, které jste zde nenalezli, případně můžete pro odeslání své zprávy využít formulář níže. Další informace, zejména o nabídce korporátní výuky, naleznete také na www.petrkochlik.cz a v pdf zde.

 

*Poznámka: Na prvním místě je na těchto stránkách uváděna transkripce pinyin, tedy oficiální přepis čínských znaků do latinky. V závorce pak uvádím i českou transkripci, která se poměrně úspěšně přibližuje čínské výslovnosti a je často používána např. i v knihách vydaných v České republice.

Napište mi

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Ctěnická 695/13
Praha 9
190 00

728694999

© 2014 Všechna práva vyhrazena.