Přehled akcí a aktivit

Během let vlastního cvičení qigongu a za roky, co ZY Qigong vyučuji, jsem se přesvědčil o velké účinnosti tohoto systému. Rád bych jej proto představil co největšímu množství lidí, aby z něj také mohli mít užitek. Současně mi záleží na tom, aby absolventi kurzů pokračovali ve cvičení a dále se rozvíjeli. Moje aktivity v oblasti Qigongu jsou proto nyní poměrně různorodé. Níže uvádím jejich všeobecný přehled, konkrétní plánované akce jsou vždy uvedeny v Kalendáři akcí, výpravy za poznáním a meditací do Asie s CK iWalker jsou v přehledu zde.

Kurzy ZY Qigong

Skutečně nejlepší možností, jak se seznámit s qigongem, je navštívit víkendový kurz. Přehled kurzů je vždy uveřejněn v Kalendáři akcí. V případě, že vás ZY Qigong zaujal a rádi byste se jej naučili, je zde možnost uspořádání kurzu i ve vašem městě. V případě zájmu mě určitě neváhejte kontaktovat na emailu zy-qigong@email.cz a domluvíme podrobnosti. Uspořádání kurzu ve vašem městě má mimo jiné tu výhodu, že se po kurzu budete moci dál scházet a cvičit s novými přáteli z vašeho okolí. 

Individuální výuka a konzultace

Individuální výuku a konzultace mohu doporučit zejména v případě, kdy je třeba se zaměřit na zdravotní aspekty qigongu, nebo hlubší témata. Lze například vybrat konkrétní cviky "na míru". V případě zájmu mě můžete kontaktovat na emailu zy-qigong@email.cz.

Cvičení pro absolventy kurzů ("maratóny")

Tyto akce bývají jednodenní nebo dvoudenní a všichni, kdo již někdy byli na kurzu ZY Qigong, se jich mohou zúčastnit. Společně tedy cvičí různě pokročilí qigongisté, přičemž cviky a intenzita a délka cvičení je volena s ohledem na možnosti a potřeby účastníků. Některé akce tohoto druhu jsou i tematicky zaměřené. Tyto akce jsou vynikající možností, jak si zopakovat cviky z kurzů I. - III. stupně a jsou také možností, jak se naučit něco nového. V ZY Qigong totiž existuje celá řada doplňujcích cviků, nebo různých variant cviků, které se na kurzech pravidelně nevyučují. Na těchto tzv. "maratónech" se mluví méně než na kurzu a více se cvičí. Protože při větším počtu cvičících je mnohem více energie a cvičení jde lépe, často výsledky cvičení dostaví právě zde. Na akcích pro absolventy je také prostor pro otázky a odpovědi a v neposlední řadě bývají takové akce příjemným setkáním stejně naladěných přátel. I tyto akce najdete v Kalendáři akcí.

Výpravy za poznáním

Protože mě vždy fascinovala východní kultura a chtěl jsem na vlastní oči vidět kolébku qigongu, navštívil jsem už sedmkrát Čínu, kterou jsem si zamiloval. Vždy mě něčím překvapila. Rozhodl jsem se proto zprostředkovat návštěvu této zajímavé země i přátelům z řad účastníků kurzů a dalším zájemcům. Dvakrát jsem také navštívil Ladak v severní Indii, který je právem nazýván Malý Tibet a ve spolupráci s CK iWalker jsem tam uspořádal malou poznávací výpravu spojenou s meditací a cvičením. V srpnu 2019 jsem procestoval thajský ostrov Koh Chang a našel výborné místo pro zájezdy za relaxem, meditací a qigongem, což jsme využili v únoru 2020. Do budoucna jsou ve spolupráci s CK iWalker v plánu další cesty do Číny, Ladaku a míst, která teprve čekají na objevení. Jde o cesty spojené s poznáváním odlišných kultur, s návštěvou silných spirituálních míst, s relaxací, meditacemi a samozřejmě i s cvičením qigongu. Možná vás také inspiruje východní kultura a na příští cestě se potkáme. 

Zdravotní cvičení

Od roku 2014 spolupracuji s pražskou klinikou tradiční čínské medicíny Inspirita. Aktuálně pro klienty Inspirity nabízím slevu 1000 Kč na kurz I. stupně pro začínající, viz kalendář akcí a zde. Cvičení qigong (čchi-kung) vychází z podobných principů jako tradiční čínská medicína a bývá proto považováno za její součást. Každá z pěti dovedností tradiční čínské medicíny má oblasti, v nichž vyniká. Qigong je vynikajícím způsobem, jak doplnit energii qi (čchi) a zlepšit proudění energie qi a krve v organizmu. Cvičení může výrazně podpořit činnost a funkci orgánů a nastolit rovnováhu principů yin a yang. Dle vědeckých studií qigong zlepšuje také kvalitu spánku, výrazně zlepšuje krevní obraz i při probíhající léčbě chemoterapií a odstraňuje únavu. Existují dokonce dlouho utajované cviky, které dokáží doplnit esenci jing (ting) a tím omladit organizmus a prodloužit délku života. V neposlední řadě je cvičení qigongu velmi vhodné pro zvládání stresu a napětí. Cvičit lze v jakémkoli pohodlnějším oblečení, které neškrtí a nebrání volnějšímu pohybu a v obuvi bez vysokých podpadků. Kombinací s dalšími obory tradiční čínské medicíny, jako je akupunktura či byliny, lze účinky cvičení výrazně posílit a platí to i naopak - cvičení qigongu zvyšuje účinnost akupunktury.

Cvičení pro korporátní sféru

Qigong je velmi účinný při zvládání stresu a únavy. Jsou techniky, které mohou zvýšit výkonnost zaměstnanců a bez významu jistě není ani snižování nemocnosti a prevence syndromu vyhoření u těch, kdo praktikují qigong. Techniky qigongu mohou proto být velmi dobře využity ve firemní kultuře vyznačující se péčí o zdravé, spokojené a výkonné zaměstnance. Je možné vytvořit program na míru potřeb Vaší společnosti, teambulding pro zaměstnance i individuální lekce pro členy vedení. Více informací též zde www.petrkochlik.cz, nebo mě můžete kontaktovat na emailu zy-qigong@email.cz.

Přednášky

Některé moje přednášky jsou spojené s promítáním fotografií a videí z Číny a Malého Tibetu a povídáním o zajímavostech těchto zemí. Jelikož přednáška často bývá prvním seznámením se s qigongem, obvykle se snažím účastníkům přiblížit "co je to qigong", "co je to energie" a k čemu se nám mohou hodit a povídání doplňuji i o ukázky cvičení. Přednášku lze spojit s navazujícím kurzem. V případě zájmu o uspořádání přednášky o qigongu, ukázek cvičení, případně i o promítání fotografií, mě můžete kontaktovat na emailu zy-qigong@email.cz.

 

 

Video z výpravy do zimního Ladakhu (Chadar trek), kterou uskutečnil majitel CK iWalker, Dávid Malec, v roce 2012.

 

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Ctěnická 695/13
Praha 9
190 00

728694999

© 2014 Všechna práva vyhrazena.