Vítejte na stránkách věnovaných umění QIGONG,

školy Zhong Yuan Qigong (Čung-juan čchi-kung)

Pokud hledáte jedinečné cvičení, prověřené tisíciletou historií, přínosné pro zdraví těla i duše, které vás může zbavit únavy a stresu, zvýšit váš duševní výkon a možná i změnit Váš život nebo pohled na něj, jste na správném místě. Pokud se někdy cítíte pod tlakem, bez energie a rádi byste třeba jen na chvíli utišili svou mysl a uvolnili se, je pro Vás qigong to pravé. Nepotřebujete žádné vybavení, nemusíte nikam jezdit, stačí jen určitým způsobem použít to, co už máte. Své tělo a mysl. Zde se o cvičení qigong (též čchi-kung, nebo chikung), konkrétně o škole Zhong Yuan Qigong (ZY Qigong) dozvíte více. A také o tom, jak nejlepe začít se cvičením, jaké výsledky cvičení přináší a spoustu dalších informací a odpovědí na vaše otázky. Užijte si prohlížení stránek. Budu se těšit, že se třeba brzy potkáme na některé z pořádaných akcí.

Cvičení a výuka qigongu nenahrazuje lékařskou péči a není poskytováním zdravotní péče. Celostní pohled a přístup Zhong Yuan Qigong vycházející z tisícileté historie a poznatků a tradic Východu však může být cenným pomocníkem na cestě k získání harmonie těla, energie a duše. 

Účastníci kurzů na základě vlastních zkušeností uvedli jako výsledek cvičení např. zlepšení krevního obrazu, normalizaci krevního tlaku, odeznění Raynaudova syndromu, zmírnění či odstranění arytmie, normalizaci cyklu, odstranění únavy, zlepšení psychické pohody a další pozitivní změny ve svém životě, které přičítali právě cvičení ZY Qigong. ZY Qigong však není jen cvičení pro zdraví, je to mnohem více Cesta k pochopení sebe sama, života a principů světa v němž žijeme.

Aktuality

 • 29.11.2018 16:14

  KNIHY O ZHONG YUAN QIGONG

  Aktuálně jsou k dispozici tyto knihy o ZY Qigong:  II. stupeň (česky), III. stupeň (slovensky), IV. stupeň (slovensky), Úvod do Image Medicine (slovensky). Zájemci mně mohou kontaktovat na zy-qigong@email.cz. 

 • 06.12.2017 22:33

  Naděje pro Martínka

  Devítiletý Martin Klimeš trpí stále se zhoršujícím onemocněním, pro které západní medicína nemá jméno a nezná příčinu ani způsob léčení. Podařilo se však pro něj domluvit individuální výzkumný program v Institutu "Kundawell" v Pekingu, kde se přední odborníci, v čele s prof. Xu Mingtang, věnují...

 • 20.01.2017 17:02

  Zakončení studia v Beijing Medical Research Kundawell Institute

  V sobotu 14. ledna 2017 jsem úspěšně zakončil studium Image Medicine v Beijing Medical Research Kundawell Institute. Teď si přeji co nejlépe využít poznatky ze studia v ČR. Foto s prof. Xu Mingtang: S Dr. Li Jun, přednášejícím Tradiční čínskou medicínu: S diplomy:

 • 22.06.2016 18:39

  Rozhovor o qigongu v Českém rozhlasu, Region - Vysočina, s JUDr. Zdeňkou Kasalovou

  JUDr. Zdeňka Kasalová z Jihlavy byla pozvána do rádia, aby povídala o praktikování qigongu. Část rozhovoru z 15.6.2016 je k přečtení zde, celý rozhovor můžete slyšet zde (audio). Děkuji Zdeňce za propagaci ZY Qigong a držím palce v její lektorské činnosti!  

 • 15.09.2015 21:23

  Můj příspěvek na 5. Mezinárodní konferenci o Image Medicine a TČM v Bratislavě

  Ve dnech 3.-4.10.2015 proběhla v Bratislavě 5. Mezinárodní konference o Image Medicine a TČM, na které jsem měl příspěvek o mých zkušenostech s využitím metody Léčení obrazy mysli (Image Medicine) v praxi učitele ZY Qigong a běžného člověka. Pár fotografií z konference naleznete zde.  

 • 10.06.2015 19:32

  Profesor Xu Mingtang zúčastnil Pátého všečínského summitu Buddhistické medicíny a Celosvětové konference kung-fu a fyzických cvičení pro posílení zdraví v Shaolinu

  Ve dnech 30. - 31. 5. 2015 se Mistr Xu Mingtang zúčastnil Pátého všečínského summitu Buddhistické medicíny a Celosvětové konference kung-fu a fyzických cvičení pro posílení zdraví v klášteře Shaolin nedaleko Dengfengu (Čína). Konference se zúčastnilo více než 500 účastníků z různých zemí. Profesor...

 • 12.03.2015 19:50

  Rozhovor s Monikou Kunovskou o qigongu (čchi-kung) a běhání, videa z besedy v Running Mall

  Monika Kunovská, se již delší dobu věnuje ZY Qigong a práci s energií obecně a také ráda běhá. Dokázala skloubit běh i qigong a před časem se rozhodla otevřeně promluvit o sobě a o tom, že díky nabírání energie přestala jíst. V pondělí 10.3.2015 proběhla s Monikou beseda v Running Mall v Praze, na...

Zasílání informací

Přihlaste se k odběru novinek a informací o chystaných akcích:

Otázky a odpovědi

 • Co je qigong?

  Tradiční čínské umění práce s energií... a také tělem a myslí. S jeho pomocí lze zlepšit zdraví a kvalitu života a porozumět sám sobě i okolnímu světu. ZY Qigong je tak vlastně "jednoduchá věda o životě".

 • Je těžké se qigong naučit?

  Cvičení ZY Qigong je fyzicky nenáročné a cviky lze snadno pochopit a zapamatovat si je. Pouze je třeba věnovat se správným způsobem jejich provádění. Pak se výsledky určitě dostaví.

 • Kde se dá qigong naučit?

  Dnes již není nutné jezdit do Číny, protože i v Evropě jsou kvalifikovaní učitelé qigongu. ZY Qigong je ideální začít cvičit na víkendovém kurzu I. stupně vedeném lektorem s oprávněním od Mistra Xu Mingtang.

© 2014 Všechna práva vyhrazena.