Vítejte na stránkách věnovaných umění QIGONG,

školy Zhong Yuan Qigong (Čung-juan čchi-kung)

Pokud hledáte jedinečné cvičení, prověřené tisíciletou historií, přínosné pro zdraví těla i duše, které vás může zbavit únavy a stresu, zvýšit váš duševní výkon a možná i změnit Váš život nebo pohled na něj, jste na správném místě. Pokud se někdy cítíte pod tlakem, bez energie a rádi byste třeba jen na chvíli utišili svou mysl a uvolnili se, je pro Vás qigong to pravé. Nepotřebujete žádné vybavení, nemusíte nikam jezdit, stačí jen určitým způsobem použít to, co už máte. Své tělo a mysl. Zde se o cvičení qigong (též čchi-kung, nebo chikung), konkrétně o škole Zhong Yuan Qigong (ZY Qigong) dozvíte více. A také o tom, jak nejlepe začít se cvičením, jaké výsledky cvičení přináší a spoustu dalších informací a odpovědí na vaše otázky. Užijte si prohlížení stránek. Budu se těšit, že se třeba brzy potkáme na některé z pořádaných akcí.

Cvičení a výuka qigongu nenahrazuje lékařskou péči a není poskytováním zdravotní péče. Celostní pohled a přístup Zhong Yuan Qigong vycházející z tisícileté historie a poznatků a tradic Východu však může být cenným pomocníkem na cestě k získání harmonie těla, energie a duše. 

Účastníci kurzů na základě vlastních zkušeností uvedli jako výsledek cvičení např. zlepšení krevního obrazu, odstranění bolestí zad, normalizaci krevního tlaku, odeznění Raynaudova syndromu, zmírnění či odstranění arytmie, normalizaci cyklu, odstranění únavy, zlepšení psychické pohody a další pozitivní změny ve svém životě, které přičítali právě cvičení ZY Qigong. ZY Qigong však není jen cvičení pro zdraví, je to mnohem více Cesta k pochopení sebe sama, života a principů světa v němž žijeme.

Nachrichten

 • 10.06.2019 17:20

  Nové kurzy v Rakousku

  Srdečně zveme všechny zájemce o tradiční čínská cvičení na kurzy ZY Qigong pro začínající. Poznejte tento jedinečný systém práce s tělem, energií a myslí prověřený 7000 let historie. 

Otázky a odpovědi

 • Co je qigong?

  Tradiční čínské umění práce s energií... a také tělem a myslí. S jeho pomocí lze zlepšit zdraví a kvalitu života a porozumět sám sobě i okolnímu světu. ZY Qigong je tak vlastně "jednoduchá věda o životě".

 • Je těžké se qigong naučit?

  Cvičení ZY Qigong je fyzicky nenáročné a cviky lze snadno pochopit a zapamatovat si je. Pouze je třeba věnovat se správným způsobem jejich provádění. Pak se výsledky určitě dostaví.

 • Kde se dá qigong naučit?

  Dnes již není nutné jezdit do Číny, protože i v Evropě jsou kvalifikovaní učitelé qigongu. ZY Qigong je ideální začít cvičit na víkendovém kurzu I. stupně vedeném lektorem s oprávněním od Mistra Xu Mingtang.

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Chvatěrubská 350
Praha 8
181 00

+420 728 694 999

Schlagwörter

Die Schlagwörterliste ist leer.

© 2014 Všechna práva vyhrazena.