Letní cvičení qigongu a meditace - BÍLÝ POTOK, Jizerky

19.08.2020 18:00

Slunce, hory, lesy, potůčky a vodopády, to vše vyšperkované meditacemi a cvičením qigongu. Přijměte pozvání do míst, kde je svět ještě v pořádku, voda teče shora dolů a tráva roste sama od sebe...;-). 

Akce je určena pro stávající praktikující ZY Qigong, jejich rodiny přátele, přidat se ale mohou všichni zájemci o meditaci, cvičení qigongu a přírodní krásy našich hor. Ve čtvrtek a pátek projdeme okolní kopce a lesy, načerpáme čistou energii hor a ztišíme mysl při chůzi a příležitostném cvičení a meditacích v přírodě. V sobotu a neděli budeme více cvičit (qigong, meditace) poblíž ubytovacího zařízení - podle počasí venku nebo uvnitř. 

Cvičení nebude náročné, bude přizpůsobené potřebám a možnostem účastníků, hlavní bude si to užít:-).

KDY: 19.8.-23.8.2020 (středa - neděle, lze i jen na víkend).

KDE: Bílý Potok, RZ Jizerky (www.rzjizerky.cz), mapa zde. Rekreační areál Jizerky leží pod severními svahy Jizerských hor, v malebném a klidném místě. Je dobře dostupný autem, autobusem (500 m) i vlakem (1500 m). Rekreační zařízení je mimo obec, uprostřed luk, na kterých se pasou koně a krávy. Kolem se zvedají kopce Jizerek s turistickými trasami a cyklostezkami, nedaleko je i nejvyšší česká hora Jizerek, Smrk (1124 m). 

Ideální prostředí pro aktivní odpočinek: houbaření, turistiku, cykloturistiku, horolezectví. O víkendech (v době letních prázdnin každý den) jezdí cyklobus na Smědavu. V létě možnost koupání v nedalekých Hejnicích. V Hejnicích je také bankomat, lékárna, lékař, zubař, veterinář, čerpací stanice, kino, knihovna s internetem. 

Tipy na výlety do okolí: - skalní vyhlídky: Kočičí kameny s ferratou cca 700 m od kempu (https://www.viaferraty.cz/ferrata/kocici-kameny/), Paličník, Ořešník, Frýdlantské cimbuří, Krásná Máří... - Vodopád Černého potoka - Rozhledna na nejvyšší hoře Jizerských hor - Smrk - Obří sud Lázně Libverda - Bazilika navštívení panny Marie Hejnice - Státní zámek Frýdlant - Čihadla - Černá jezírka - Smědava - Jizerka - Kristiánov - Bukovec - Harrachov - Liberec: ZOO, botanická zahrada, Ještěd, zábavné středisko Babylon a Iqlandia - SRN: Žitava, Görlitz - Polsko: Swieradow Zdroj, Sklarska Poreba. Plus jedinečná síť jednosměrných lesních cyklostezek.

UBYTOVÁNÍ: 

Ubytování v dřevěné budově s pokoji po dvou lůžkách (8x), třech lůžkách (7x) a čtyřech lůžkách (2x). Oba 4lůžkové a jeden 3lůžkový pokoj mají samostatné příslušenství (WC + sprcha), u ostatních pokojů je příslušenství vždy pro dva pokoje (3+2 lůžko) dohromady. Možnost zapůjčení dětské postýlky. Pokoje nenabízí luxus, jsou spíše "pro vyznavače jednoduchého retrodesignu", ale bohatě to vyváží okolní příroda, která nabízí malý kousek domácího ráje. 

V areálu jsou dále: společenská místnost, učebny vhodné pro naše cvičení, kurt na volejbal s umělým povrchem, dětské hřiště, minigolf, půjčovna sportovního vybavení, 2 ohniště, parkoviště. 500m od areálu je obchod a pošta. Objekt je možno využívat od jara do podzimu např. pro kurzy, školení a školy v přírodě. Bezdrátové připojení k internetu zdarma (Wi-Fi). Možnost dopravy včetně jízdních kol, buď k chatě Smědava (847 m.n.m.), která je ideálním východiskem turistických a cyklistických túr nebo na další místa dle dohody. 

Stravování: 

Součástí areálu je restaurace s předzahrádkou - polopenze - plná penze - individuální (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře, včetně pitného režimu...) - bez stravování - k dispozici je 1 základní kuchyňka. 

Snídaně: 80/60,- Kč, oběd: 115/75,- Kč, večeře: 95/65,- Kč, plná penze pouze po dohodě.
- za lomítkem je uvedena cena dětské porce - do 10-ti let.
 

Cena ubytování:

Ubytování v pokoji: 205,- Kč/osoba/noc, při pobytu pouze na 1 noc je cena 260,- Kč, na 2 noci 240,- Kč.
Cena za ubytovací poplatek, který je odváděn obci je 12,- Kč - platí pouze osoby nad 18 let.
Možnost umístění dětské postýlky na pokoj i chatku.
Pes: 45,- Kč/den (nutný očkovací průkaz - vzteklina). Pobyt s domácím zvířetem po domluvě.
Příplatek za topení: na dotaz
Platba ubytování a stravy je na místě a je možná pouze v hotovosti.
 
 

KURZOVNÉ (pro ty, kdo se zapojí do cvičení qigongu a meditací):

19.-23.8. (4 dny, příjezd středa odpoledne, odjezd neděle odpoledne):

3000 Kč, 2700 Kč se slevou 10 % pro seniory a invalidy, členové ZYQ ČR sleva dalších 10 %, tj. 2400 Kč.

21.-23.8. (2 dny, příjezd pátek odpoledne, odjezd neděle odpoledne):

2500 Kč, 2250 Kč se slevou 10 % pro seniory a invalidy, členové ZYQ ČR sleva dalších 10 %, tj. 2000 Kč

PRIHLÁŠENÍ: Nezávazně se můžete přihlásit vyplněním níže uvedeného přihlašovacího formuláře. Prosím o brzké přihlášení - vyplnění a odeslání formuláře. Počet míst na tomto úžasném místě je omezen. 

Zpět

Přihlášení na letní akci 19.-23.8.2020 - Bílý Potok

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Chvatěrubská 350
Praha 8
181 00

728694999

© 2014 Všechna práva vyhrazena.