Večerní kurz I. stupně pro začínající ONLINE - každé pondělí

09.11.2020 18:30

KDY: Od 9.11.2020 do 28.12.2020, každé pondělí 18:30-20:30 hod, tedy 8x 2 hodiny.  

KDE: V pohodlí a bezpečí Vašeho domova, nebo kdekoli se připojíte. Bez obav, bez roušek... Škola ZY Qigong patří mezi vyšší úrovně qigongu a tzv. tichý qigong. Tyto cviky nevyžadují žádný nebo jen jednoduchý pohyb a svojí účinností daleko přesahují pohybové formy. Současně lze takto mnohem lépe vyučovat i online, na rozdíl od cviků zahrnujících množství pohybů a tělesných pozic. 

Výuka bude probíhat v prostředí aplikace zoom, kterou jednoduše, zdarma stáhnete do svého počítače, tabletu nebo smartphonu z odkazu, který Vám zašlu emailem. Přes zoom se můžeme vidět i slyšet, mohu vás tedy i opravit a reagovat na vaše otázky jako při osobní výuce. Pro dotazy lze využít také chat a to i neveřejně, jen mezi účastníkem a lektorem. Přes obrazovku vám mohu ukázat všechny výukové obrázky a fotografie jako při osobním setkání. A energie? Ano, i tu lze přenášet neomezeně daleko;-). Více si řekneme na kurzu… 

PŘIHLÁŠENÍ A INFORMACE: Je třeba se přihlásit přes online formulář níže nebo na e-mailu zy-qigong@email.cz, a na základě odeslané nezávazné přihlášky získáte bližší informace o kurzu, ceně a systému slev. 

Systém ZY Qigong se rozvíjel v Číně více než 7 tisíc let, pro sílu svých metod však patřil až do konce 20. století mezi tajné znalosti, což se dnes postupně mění. Metody výuky ve škole ZY Qigong jsou zcela odlišné od výuky třeba v taiji a u běžně známých cviků qigongu (čchi-kungu) a umožňují studentům rychleji pochopit podstatu technik a především získat vlastní zkušenost a dovednosti v práci s životní energií (qi). Cvičení je celostní - pomáhá fyzickému tělu, rozvíjí energetický systém a utišuje mysl. Praktikující již od začátku získává účinné nástroje pro práci na svém zdraví, vitalitě a seberozvoji. Cvičení odstraňuje únavu, stres, harmonizuje činnost orgánů a organizmu jako celku, zvyšuje imunitu, zlepšuje mentální schopnosti a také omlazuje a vede k dlouhověkosti. Čtyři přípravné cviky využívají jednoduchý, pomalý pohyb těla. Hlavní cviky, které nevyžadují žádný pohyb, patří mezi vyšší úrovně qigongu a využívají zcela odlišné principy působení na tělo, energii a mysl, než běžně známá cvičení a díky tomu mají mnohem zásadnější účinky, než cvičení pohybová. Lektor má schopnost předávat energii celé skupině i jednotlivcům pro co nejefektivnější výuku a co nejrychlejší výsledky cvičení. Cvičení není náročné fyzicky ani na zapamatování, lze jej přizpůsobit i nemocným a hendikepovaným. Mnoho cviků a vyučovaných technik lze nepozorovaně provádět i během pracovního dne, ve stoje, v sedě, v leže, nebo při chůzi.

Další informace na youtube a v časopisových článcích:

Videa:

Rozhovor pro pořad Cesty k sobě, jaro 2019: Petr Kochlík, Qigong - rychlá a pohodlná cesta ke zdraví  

Články:

Časopis ve hvězdách, č. 97, červenec a srpen 2020, Posilování naší obranyschopnosti (jpg), Posilování naší obranyschopnosti (pdf) 

Časopis Ve hvězdách, č. 93, listopad a prosinec 2019, Cvičení bez pohybu (3. část)

Časopis Ve hvězdách č. 92, září a říjen 2019, Cvičení bez pohybu (2. část)

Časopis Ve hvězdách č. 91, červenec a srpen 2019, Tajemství cvičení bez pohybu

Časopis Ve hvězdách č. 90, květen červen 2019, Umění stát jako Velký strom

Časopis Ve hvězdách č. 89, březen a duben 2019, Qigong a onkologická onemocnění

Další články zde

Zpět

Přihlášení na online kurz každé pondělí 9.11. - 28.12.2020

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Chvatěrubská 350
Praha 8
181 00

728694999

© 2014 Všechna práva vyhrazena.