Petr Kochlík (*1973)

 

  • profesionální učitel qigongu
  • praktikuje qigong od roku 1995
  • škole Zhong Yuan Qigong (Čung-jüan čchi-kung) se věnuje od roku 2002
  • od roku 2007 je osobním žákem prof. Xu Mingtang, hlavního představitele školy
  • je oprávněn vyučovat ZY Qigong od roku 2007, vyučuje I.-III. stupeň (IV. a V. vyučuje pouze prof. Xu Mingtang)
  • je absolventem Beijing Medical Research Kundawell Institute - výuka Image Medicine (ročník 2016/2017)
  • je předsedou spolku Zhong Yuan Qigong Česká republika od roku 2012
  • spolupracuje s klinikou tradiční čínské medicíny Inspirita
  • absolvoval několik studijních pobytů v Číně (Shaolin, Peking) a retreaty a kurzy s prof. Xu Mingtang na Slovensku, Ukrajině, v Lotyšsku, Maďarsku a Kazachstánu
  • při výuce využívá techniky "Knowledge transplantation" pro co nejefektivnější předání energie a informací studentům.

*** 

K qigongu jsem se dostal řízením osudu a především kvůli zdravotním problémům, které se u mě nečekaně objevily. Bylo mi jedenadvacet let a lékaři mi oznámili, že moje srdce pracuje jen asi ze čtyřiceti procent a že není žádná naděje na vyléčení. To byl šok. Do té doby jsem trénoval bojová umění, ale najednou jsem byl zcela neschopen chodit do práce a normálně žít. Čekal mě invalidní důchod. S tím jsem se však nechtěl smířit. Po několika měsících beznaděje, obrovské únavy a mnoha návštěvách u lékařů a léčitelů, jsem našel na titulní stránce časopisu mého prvního učitele. Psali o jeho mimořádných schopnostech vidět orgány, léčit, nahlížet do minulosti atd. Zašel jsem na jeho přednášku a nakonec se přihlásil na kurz. Cviky byly velmi jednoduché. Přesto se nedá říct, že by tehdy pro mě cvičení bylo snadné. Dlouho se mi nedařilo vnímat žádné pocity, které ostatní při práci s energií cítili a už po deseti minutách cvičení ve stoje se mi točila hlava a musel jsem se posadit. Z pravidelných kontrol u lékaře však bylo zřejmé, že srdce se každý měsíc zlepšuje o několik procent. Protože cvičení qigongu bylo tehdy to jediné, co mi dávalo naději na zlepšení, snažil jsem se cvičit co nejvíc. Asi po roce mi lékaři řekli, že moje srdce už pracuje normálně. Cítil jsem však, že je potřeba cvičit dále a dosáhnout ještě lepšího zdraví. Mohl jsem pak znovu začít chodit po horách s těžkým batohem a znovu normálně žít. Lékaři mi řekli, že "to není možné, aby se srdce tak zlepšilo", že se museli splést v diagnóze. Já jsem ale věděl, že za uzdravením stojí qigong. Toto vědomí se také stalo pozdější motivací pro předávání qigongu dalším zájemcům.  

Asi deset let jsem se společně s qigongem věnoval také cvičení tai ji quan - nejprve stylu Yang, později nějaký čas také Qi Xing Tai Ji, Tai Ji Jian a Ba Xian Jian u Mistra Zhai Hong Yin (Čaj Chung Jin). Několik let jsem trénoval také wing chun.

Dnes chápu qigong mnohem šířeji, než jenom jako zdravotní cvičení. Zjistil jsem totiž, že ZY Qigong toho nabízí hodně i pro lidi zdravé. Dá se dokonce říci, že dobré zdraví je pouze jednou z mnoha věcí, které je možné praktikováním ZY Qigong získat, pouze prvním krokem. Rád se s Vámi podělím o všechny své zkušenosti na některém z kurzů.

Kvalifikace:

Jsem oprávněn k výuce I. - III. stupně Zhong Yuan Qigong. V roce 2016/2017 jsem absolvoval měsíční studijní pobyt v Beijing Medical Research Kundawell Institute, kde jsem kromě základů akupunktury, gua sha a moxování studoval především Image Medicine, metodu diagnostiky a léčení pocházející od starodávného lékaře Bian Que, kterou v dnešní době rozvíjí prof. Xu Mingtang v souladu s poznatky moderní vědy.

Absolvoval jsem několikatýdení retreaty vedené hlavním představitelem školy ZY Qigong, prof. Xu Mingtang v Shaolinu (Henan, Čína), retreaty Mistra na Slovensku, na Ukrajině, jakož i retreat pro osobní žáky v Lotyšsku a dále pak retreaty vedené T. I. Martynovou a E. Tertychniym, dále výuku ZY Qigong a Image Medicine v Maďarsku, Kazachstánu a na Slovensku. Také kurzy korejské akupunktury SU JOK, reflexní rerapie, reiki atd. 

V únoru 2009 jsem získal na pražské klinice tradiční čínské medicíny (TCM INSTITUT, o.s.) "Osvědčení o rekvalifikaci č. 2009/015 pro pracovní činnost Masér pro rekondiční masáž se specializací pro tradiční čínskou masáž TUI NA (tchuej na) s působností mimo oblast zdravotnictví".

Jsem absolvent právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Kontakt:

Zájemci o kurz ZY Qigong mě mohou kontaktovat na adrese zy-qigong@email.cz. Na stejné adrese mě můžete kontaktovat s žádostí o informace, které jste zde nenalezli, případně můžete pro odeslání své zprávy využít formulář níže. 

 

*Poznámka: Na prvním místě je na těchto stránkách uváděna transkripce pinyin, tedy oficiální přepis čínských znaků do latinky. V závorce pak uvádím i českou transkripci, která se poměrně úspěšně přibližuje čínské výslovnosti a je často používána např. i v knihách vydaných v České republice.

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Chvatěrubská 350
Praha 8
181 00

+420 728 694 999

© 2014 Všechna práva vyhrazena.