Zde můžete diskutovat o qigongu, akcích, o všem, co se týká tématu těchto stránek. Můžete také pokládat své otázky.

Diskuze

 • Datum: 05.04.2021 Vložil: Hana

  Titulek: Příjmání energie od Mistra

  Hezký den přeji,

  chtěla bych se zeptat, věnuji se těmto cvičením ale narazila jsem na to, že většina mistrů svým žákům pomáhá tím, že jim posílají energii .... Přišla jsem na to, že mě tyhle způsoby opravdu nevyhovují a jsou mi nepříjemné a vůbec mě nětěší. Zajímá mě, jestli se mohu těmto cvičením učit ,aniž bych musela příjmat cizí energii - vím, že mi to nic neudělá spíše naopak dopomůže ale mě to dost vadí. Ráda bych se učila a cvičila bez příjmání cizí energie a chci vědět, jestli existují mistři, co tohle umějí respektovat a neurazí se a jestli to, že tohle někdo nechce, je velkou překážku se tomuto umění věnovat? Děkuji

  Odpovědět

 • Datum: 07.12.2020 Vložil: Elliotlen

  Titulek: herbal remedies ibs

  dyshidrotic eczema remedies <a href=https://www.bizcommunity.com/Profile/Zolpidemkaufenohnerezeptin>https://www.bizcommunity.com/Profile/Zolpidemkaufenohnerezeptin</a> plantar warts remedies

  Odpovědět

 • Datum: 16.03.2015 Vložil: Roman

  Titulek: Qigong nemá žádné stupně.

  Nevím kde jste vzali to,že qigong má nějaké stupně...Je spousta druhů,to ano,ale stupně ne.Připomíná mi to tak trochu reiky.
  Samozřejmě,u každého qigongu lze rozeznávat,jak jej kdo ovládá,ale stupně mi připadají jako novotvar.Když jsem se na toto ptal svého čínského učitele,jen se usmál.

  Odpovědět

 • Datum: 21.03.2015 Vložil: Ivan

  Titulek: Re: Qigong nemá žádné stupně.

  Neznám ten qigong,ale taky mi to příde divný.Ale třeba to funguje dobře,a pokud jsou lidi spokojený,tak nevidím problém.
  Jen si myslím,že by chtělo cvičit jednu věc delší dobu než se vrhnout na další.To ale dnes asi sotva.

  Odpovědět

 • Datum: 21.07.2015 Vložil: Petr

  Titulek: Re: Qigong nemá žádné stupně.

  Asi by bylo přesnější napsat, že systém naší školy, ZY Qigong, je dnes vyučován v několika stupních. Tyto stupně odpovídají tematickým okruhům vyučovaným na kurzech a především odpovídají tzv. stavům qigongu a tedy vlastně i pokročilosti praktikujících. Vzhledem k tomu, že dnes již výuka není tajná a omezená na několik málo žáků, je rozdělení na stupně praktické, protože usnadňuje výuku, stejně jako v každé jiné škole. Mluvím samozřejmě stále o škole Mistra Xu Mingtang, v jiných školách to může být určitě jinak.

  Odpovědět

 • Datum: 01.12.2014 Vložil: Majka

  Titulek: Kurz Vyškov

  Rovněž zdravím z Přerova. Děkuji za příjemné dny strávené s Vámi všemi a těším se na dubnový kurz - II. stupeň :) .... ve Vyškově? :) Přeji krásné dny a hodně energie :)

  Odpovědět

 • Datum: 26.11.2014 Vložil: Dan Roun Polička

  Titulek: Kurz Vyškov

  Zdravím všechny příznivce qigongu. Chtěl bych tímto poděkovat Petrovi K. a všem co tam byly za krásný víkend plný qigongu ve Vyškově. Bylo to super a doufám že se tam ještě někdy potkáme ....

  Odpovědět

 • Datum: 27.11.2014 Vložil: Petr

  Titulek: Re: Kurz Vyškov

  Díky, byli jste moc šikovní, určitě rád přijedu zas:-).

  Odpovědět

Přidat nový příspěvek

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Ctěnická 695/13
Praha 9
190 00

728694999

© 2014 Všechna práva vyhrazena.