Petr Kochlík (*1973)

Qigongu (čchi-kung) se věnuji od roku 1995 a od roku 2002 pak zejména systému Zhong Yuan Qigong (Čung-jüan čchi-kung) velkého čínského Mistra, prof. Xu Mingtang (Sü Ming-tchang), hlavního představitele školy. Od roku 2007 jsem Mistrovým osobním žákem a od stejného roku mám právo Zhong Yuan Qigong (ZY Qigong) vyučovat. V současné době jsem oprávněn k výuce I. - III. stupně, přičemž IV. a V. stupeň vyučuje pouze Mistr Xu Mingtang. Jsem absolventem Beijing Medical Research Kundawell Institute. Od června 2012 jsem předsedou sdružení Zhong Yuan Qigong Česká republika (ZYQ ČR), jehož cílem je zejména podpora a propagace ZY Qigong v ČR. Spolupracuji s klinikou čínské medicíny Inspirita v Praze.

K qigongu jsem se dostal řízením osudu a především kvůli zdravotním problémům, které se u mě nečekaně objevily ze dne na den. Bylo mi jedenadvacet let a lékaři mi oznámili, že moje srdce pracuje jen asi ze čtyřiceti procent a že není žádná naděje na vyléčení. To byl šok. Byl jsem zcela neschopen chodit do práce a normálně žít. Čekal mě invalidní důchod. S tím jsem se však nechtěl smířit. Po předchozí zkušenosti s judem a aikidó, na jehož trénink jsem po onemocnění mohl zcela zapomenout, jsem se po nějaké době zkusil přihlásit aspoň na Tai Ji Quan (tchaj ti čchuan). O Tai Ji Quan, známém u nás spíš jako "tajči", jsem tenkrát ještě neměl příliš valné mínění, protože jsem ho mylně považoval za pouhé "zdravotní cvičení pro důchodce". Ale právě pro jeho zdánlivou nenáročnost a zdravotní aspekt mě tehdy začalo lákat. Namísto avizovaného Tai Ji Quan nás ale můj první učitel první rok učil "pouze" qigong. Jednalo se o velmi jednoduché pohyby, nehybné cvičení v sedě i ve stoje, tedy o něco, co vlastně ani cvičení, jak ho známe na západě, moc nepřipomínalo. Díky každodennímu provádění těchto jednoduchých cviků qigongu se mi však podařilo změnit pesimistické předpovědi lékařů a po výrazném zlepšení mého zdraví konstatovali, že se zřejmě museli zmýlit v diagnóze, protože jinak "není možné, aby se moje zdraví tak zlepšilo". A tak jsem pokračoval ve cvičení qigongu a cítil se stále lépe. Na cvičení Tai Ji Quan také došlo a kromě qigongu jsem se přibližně deset let současně věnoval i Tai Ji Quan - nejprve stylu Yang, později nějaký čas také Qi Xing Tai Ji, Tai Ji Jian a Ba Xian Jian u Mistra Zhai Hong Yin (Čaj Chung Jin). Postupně mi ale začalo být jasné, že nelze sedět v sedlech dvou koní a věnovat se stejně důkladně oběma směrům - Tai Ji Quan i qigongu. Bez velkého přemýšlení jsem se tedy rozhodl maximálně soustředit na qigong a věnovat veškeré úsilí jemu.

Dnes chápu qigong mnohem šířeji, než jenom jako zdravotní cvičení. Zjistil jsem totiž, že ZY Qigong toho nabízí hodně i pro lidi zdravé. Dá se dokonce říci, že dobré zdraví je pouze jednou z mnoha věcí, které je možné praktikováním ZY Qigong získat, pouze prvním krokem. Rád se s Vámi podělím o všechny své zkušenosti na některém z kurzů.

Kvalifikace:

Jsem oprávněn k výuce I. - III. stupně Zhong Yuan Qigong. V roce 2016/2017 jsem absolvoval měsíční studijní pobyt v Beijing Medical Research Kundawell Institute, kde jsem studoval především Image Medicine, metodu diagnostiky a léčení pocházející od starodávného lékaře Bian Que, kterou v dnešní době rozvíjí prof. Xu Mingtang v souladu s poznatky moderní vědy.

Absolvoval jsem několikatýdení retreaty vedené hlavním představitelem školy ZY Qigong, prof. Xu Mingtang v Shaolinu (Henan, Čína), retreaty Mistra na Slovensku, na Ukrajině, jakož i retreat pro osobní žáky v Lotyšsku a dále pak retreaty vedene (T. I. Martynovou, E. Tertychniym).

Od roku 1995 jsem absolvoval velké množství kurzů qigongu i kurzů podobného zaměření, jako např. tai ji quan, korejská akupunktura SU JOK, reflexní terapie, REIKI, EFT a podobně.

V únoru 2009 jsem získal na pražské klinice tradiční čínské medicíny (TCM INSTITUT, o.s.) "Osvědčení o rekvalifikaci č. 2009/015 pro pracovní činnost Masér pro rekondiční masáž se specializací pro tradiční čínskou masáž TUI NA (tchuej na) s působností mimo oblast zdravotnictví".

V roce 2007 jsem ukončil bakalářské studium na Právnické fakultě MÚ v Brně.

Kontakt:

Zájemci o kurz ZY Qigong mě mohou kontaktovat na adrese zy-qigong@email.cz. Na stejné adrese mě můžete kontaktovat s žádostí o informace, které jste zde nenalezli, případně můžete pro odeslání své zprávy využít formulář níže.

 

*Poznámka: Na prvním místě je na těchto stránkách uváděna transkripce pinyin, tedy oficiální přepis čínských znaků do latinky. V závorce pak uvádím i českou transkripci, která se poměrně úspěšně přibližuje čínské výslovnosti a je často používána např. i v knihách vydaných v České republice.

Napište mi

Kontakt

Bc. Petr Kochlík
Chvatěrubská 350
Praha 8
181 00

+420 728 694 999

© 2014 Všechna práva vyhrazena.